Datum | donderdag 17 nov 2022 12:30 uur |
Aanvang | Van 12:30 tot 17.30 uur. Eerst lunch van 12.30 tot 13.30 uur. |
Docent |
Jan Willem Kemper RB |
Locatie | MFA de Heerd, Griftstraat 8, 8181 VZ Heerde |
Kosten deelname | 235 .00 excl. btw |
In de praktijk begint het vaak bij een geplande aan- of verkoop van een onderneming. Welke (fiscale) zaken hebben wellicht niet rechtstreeks met de bedrijfsoverdracht te maken, maar kunnen wel de besluitvorming beïnvloeden? Zo kan bijvoorbeeld de familieverhouding een overdracht bemoeilijken. Dergelijke problemen zijn altijd goed voor een levendige discussie. Tijdens deze cursus krijgt u ruim de gelegenheid om die discussie te voeren. Het is goed mogelijk om uw eigen ervaringen of vragen in te brengen.
De cursus is geschikt voor belastingadviseurs, accountants en administrateurs met kennis van het belastingrecht.
De cursus gaat over vraagstukken over bedrijfsopvolging waarmee u als adviseur in de praktijk te maken krijgt. Deze zijn ‘verweven’ in een aantal praktijkcases die u gezamenlijk gaat oplossen. De docent begeleidt de discussie en vat de conclusies samen. Na afloop ontvangt u een uitwerking waarin de vraagstukken en de oplossingen kort en bondig zijn beschreven.
De volgende onderwerpen komen aan de orde:
Overdracht eenmanszaak / IB-onderneming (inkomstenbelasting)
- berekening stakingswinst;
- afhandeling oudedagsreserve (FOR);
- werking lijfrente-aftrek;
- geruisloze doorschuiving;
- vastgoed en vermogensetikettering.
Overdracht onderneming door DGA (inkomsten- en vennootschapsbelasting)
- activa-/passivatransactie of aandelenoverdracht?
- aanmerkelijk belangheffing;
- Vpb, deelnemingsvrijstelling en fiscale eenheid;
- geruisloze doorschuiffaciliteiten.
Desgewenst kunt u ook zelf praktijkvragen inbrengen.
Donderdag 17 november 2022 van 12.30 tot 17:30 uur in MFA de Heerd, Griftstraat 8, te Heerde. Eerst lunch van 12.30 tot 13.30 uur. Tussendoor zijn er koffie-/theepauzes.
3,5 PE-punten / PE-uren
Na afloop van de training ontvangt u voor de deelname ten behoeve van de PE-punten een bewijs van deelname (o.a. relevant voor NBA, NOB en NOAB). Als u lid bent van het RB dan krijgt u na deelname aan de cursus automatisch PE-punten toegewezen via het PE-onlinesysteem.
€ 235 excl. BTW. Na aanmelding ontvangt u een bevestiging met bijbehorende factuur. Na betaling daarvan is de aanmelding definitief.
Hebt u nog vragen? Neem dan gerust contact op met Fiscaalconsult.
Datum | 17 november 2022 12:30 uur |
Aanvang | Van 12:30 tot 17.30 uur. Eerst lunch van 12.30 tot 13.30 uur. |
Locatie | MFA de Heerd, Griftstraat 8, 8181 VZ Heerde |
Inbegrepen | Eerst lunch van 12.30 tot 13.30 uur. Tussendoor zijn er koffie-/theepauzes. |
Betaling | Na aanmelding ontvangt u een factuur. Na betaling ontvangt u de bevestiging en is de aanmelding definitief. |
Accreditatie | Na afloop van de training ontvangt u voor de deelname ten behoeve van de PE-punten een bewijs van deelname (o.a. relevant voor NBA, NOB en NOAB). Als u lid bent van het RB dan krijgt u na deelname aan de cursus automatisch PE-punten toegewezen via het PE-onlinesysteem. |